ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Четири млади фудбалери први засилувања за Пехчево за пролетниот дел од сезоната

Подготвувајќи се за пролетниот дел од шампионатот, второлигашот Пехчево ги донесе првите нови четири имиња.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Нови фудбалери во составот на Иван Варадиновски се Емир Мустафа како и браќата Димитриј и Михаел Димитриевски кои доаѓаат од ФК Њу Старс од Скопје, еден од најпрепознатливите македонски клубови за работа со млади таленти.

Ново засилување е и Даниел Иванов кој пристигна од редовите на Слога Виница.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!