Европски ФудбалФудбал

Четири клуба заинтересирани за Пјаниќ, Барса му постави илтиматум на босанскиот репрезентативец

Одамна е познато дека Барселона сака да се ослободи од Миралем Пјаниќ, а каталонскиот „Спорт“ сега пишува дека клубот од „Камп Ноу“ поставил ултиматум на репрезентацијата на Босна и Херцеговина.

„Спорт“ наведува дека Барселона добила понуди од четири клуба – Рома, Интер, Милан и Јувентус, кои сакаат да го донесат на позајмица.

Проблем е што сите клубови бараат од Пјаниќ да му се намали платата, а „Спорт“ наведува дека тој не сака да се согласи на тоа.

Затоа Барселона му постави ултиматум на репрезентативецот на БиХ дека сето ова мора да се реши најдоцна до следната недела и таа се закани дека ќе преземе нешто во спротивно.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!