ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Чешиново подобар на контролниот натпревар со Карбинци

Третолигашите Карбинци и Чешиново одиграа контролен натпревар кој заврши со победа од 1:2 за гоститe.

Тренерот на Карбинци Александар Берков на натпреварот одигра со речиси потполно различни состави во двете полувремиња, и им даде можност на сите играчи.

Во првото полувреме Карбинци доминираше, имаше повеќе од играта, но успеа да реализира само една од неколкуте шанси, повредувајќи со 1:0.

Второто полувреме им припадна на гостите, кои реализираа два пати – еднаш од пенал и еднаш со шут од далечина, за конечни 1:2.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!