РакометРакомет - Суперлига

Чантурија останува верен на Прилеп!

Капитенот, а воедно и најискусниот ракометар во составот на Прилеп, Реваз Чантурија и на триесет и осум годишна возраст ќе тресе мрежи во Супер лигата и наредната сезона во дресот на Прилеп.

Популарниот Резо кој од 2004 година настапува во македонската Супер лига е еден од најзаслужните што Прилеп избори опстанок во елитното друштво и со тоа без никакво размислување постигнат е договор со раководството на клубот за продолжување на соработката со најдобриот стрелец на Прилеп изминатата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!