РакометРакомет - Суперлига

Бутел го декласираше Младост од Богданци

Екипата на Бутел со победа се врати од гостувањето во Богданци, каде без многу мака славеше убедливо против Младост со 18:32. Гостите од самиот старт поведоа и го наметнаа своето темпо, но, домаќинот во првиот дел не дозволуваа преголема предност. Во вториот дел гостите со фантастична игра го декласираа Младост и запишаа нова сезонска победа во групата Б од Суперлигата.

Сергеи Сулима со осум гола беше најдобар кај Бутел, додека еден помалку имаше Марко Божиновски. Кај домаќините најдобар беше Никола Роглев со пет постигнати погодоци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!