ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Брегалница убедлива против новиот шампион Шкупи, Шкенднија го доби Работнички

Денес, на Градскиот стадион во Штип, Брегалница одигра доминантен меч против новиот шампион Шкупи, кој го доби со убедливи 4:1 за голема радост на домашните навивачи.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Резултатот на полувреме во Штип беше 1:1, а го отвори Милан Џокиќ за водство на штипските „сини“. Најдобриот стрелец во ПМФЛ- Адетуњи Сандеј Дамиларе, пак, погоди за 1:1. Во вториот дел Џокиќ со гол од пенал ја донесе Брегалница во ново водство (2:1). Шкупи доби пенал, а капитенот Алварез Родригуез Фреди Антонио не успеа да го реализира откако Давид Денковски успеа да го прочита ударот и истиот да го одбрани. Со силна поддршка од домашните навивачи Брегалница преку Мартин Стојанов дојде до сигурни 3:1. Во финишот од мечот Марјан Алтипармаковски погоди за конечни 4:1.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Шкендија на домашен терен со минимални 1:0 го доби Работнички на домашен терен. Љупчо Дориев беше стрелец на единствениот погодок вреден три бода.

30. коло од ПМФЛ ќе биде комплетирано утре.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!