ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Брегалница тренира и под снежни услови (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно продолжуваат со подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток.

Тренерот Марјан Секуловски вчера сервираше двоен тренинг за својот тим, најпрво оној утринскиот за физичка подготовка.

Попладневниот, пак, мина под снежни услови за првпат оваа година по стартот на подготовките. Но ниту снегот не беше пречка за успешна реализација на предвиденото согласно планот на стручниот штаб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!