ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Брегалница со триумф на гостувањето во Виница

Фудбалерите на Брегалница дојдоа до нова победа во Втората лига – Исток, без поголеми проблеми триумфирајќи со 1-2 на гостувањето против Слога во Виница во 20. коло.

Целокупната задача на натпреварот избраниците на Марјан Секуловски си ја завршија уште во првото полувреме. По почетното испитување на силите, неколку шанси за „сините“ кои се крунисуваат со водство од 0-1 со голот на Владимир Дујовски во 29. минута.

Но, и водството не ги поколеба нашите фудбалери да продолжат со офанзивната ориентација, па Дарко Додев во 41. минута носи предност и од 0-2.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ИСТОК ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Во второто полувреме само рутински одржување на предноста, со тотална контрола на средината од теренот. Осамнаа уште неколку можности и за поубедлив триумф, но откако не се искористија шансите домашните со голот на Антонио Бујчевски во 84. минута успеаја да го ублажат поразот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!