ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Брегалница и Победа денес на пријателски меч во Штип

Брегалница и Победа денес започнуваат со пријателските натпревари. Двете екипи на Градскиот стадион ќе го одиграат првиот пријателски меч. Контролниот натпревар ќе стартува во 17:30 часот.

Победа минатата сезона како шампион на Втора лига – Исток директно обезбеди влез во Првата лига после неколку сезони поминати во второлигашкото друштво, додека пак Брегалница минатата сезона заврши на седмото место на табелата во ПМФЛ со 45 освоени бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!