ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Брегалница договори пријателски натпревари и со украински Металист и со шампионот на Казахстан, Тобол

Брегалница договори уште два пријателски натпревари за време на подготовките во Анталија.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Како што е познато, првиот следен тест е против азербејџанската Зира на 24. јануари, а на 27. јануари закажана е контролна средба и со убедливо првопласираната екипа од втората украинска лига, Металист од Харков.

Откажан е првично предвидениот дуел со Аксу, а на 29. јануари ќе се игра пријателски натпревар со шампионот на Казахстан, Тобол.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!