ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Братство Житоше на „генералка“ против Беса

Новиот член на Втората лига – Исток, екипата на Братство од Житоше утре на Градскиот стадион во Гостивар ќе одигра „генералка“ против екипата на Беса од Добри Дол, која исто така е нов член на Втората лига – Запад.

Братство предводен од Ромер Муриќ пополека влегува во ритам за историскиот настап во второлигашкото друштво, откако на претходните два контролни натпревари забележа одлични резултати, против Кораб одигра 3:3, додека пак против Црно Буки забележа победа од 1:3.

Натпреварот ќе се одигра со почеток од 17:30 часот.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!