ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Братство од Житоше згаснува, клубот нема играчи да ја започне новата сезона во Трета лига – Југ !?

Навивачите на Братство од Житоше гневни, бидејќи нивниот клуб веројатно нема да ја започне новата сезона од Трета лига – Југ.

Клубот кој минатата сезона за првпат во својата историја се натпреваруваше во Втора лига – Исток и експресно отпадна, сега се соочува со сериозен проблем, односно, како што велат навивачите на клубот, поради тоа што Братство не може да собере играчи за натпреварување во третолигашкото друштво на Југот.

Навивачите кои се обратија до Спортска Мрежа, бараат клубот да биде превземен од нова управа, која ќе се ангажира и со сигурност ќе се обезбедат играчи и услови за клубот да може да се натпреварува во новата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!