ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Братство од Житоше со триумф над Црно Буки

Новиот второлигаш Братство од Житоше одигра контролен натпревар против третолигашот Црно Буки кој заврши со победа од 1:3 за екипата од Житоше.

Фер и коректна игра од страна на двете екипи. Стрелец на единствениот погодок за Црно Буки беше Благоја Наумоски, додека за Братство стрелци беа Емир Мустафа со два гола и Темур Емини.

За дебитантот во Втората лига – Исток победата над Црно Буки беше прва во подготовките. Пред неколку дена Братство одигра контролен натпревар против Кораб кој заврши без победник со резултат 3:3.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!