ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Братство 07 на контролен натпревар против Големо Коњари

Третолигашот Братство 07 во недела ќе го одигра вториот контролен натпревар против Големо Коњари.

Екипата на Ново Коњари која во пролетната полусезона влегува со новиот тренер Тони Наумовски како и со голем број на нови засилувања во недела ќе го има првиот тест.

Контролката ќе се одигра на игралиштето во Лажани со почеток од 13:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!