ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Брајан Каналес од Аргентина е ново засилување за Академија Пандев

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев денес го промовираше Брајан Каналес од Аргентина.

25-годишникот е втор Аргентинец во екиата, а доаѓа како слободен играч. Последен клуб во неговата кариера бил Осорно од Чиле.

Играчот за врска покрај аргентинско има и чилеанско државјанство. Струмичани претхдоно го промовираа Федерико Акоста, исто така од Аргентина, а игра во одбраната.

Во 7. коло Академија Пандев ќе гостува во Кавадарци кај Тиквеш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!