Европски ФудбалФудбал

Борусија пронајде замена за Халанд

Познатиот италијански новинар за трансфери Фабрисио Романо тврди дека Борусија Дортмунд веќе избра замена за Ерлинг Халанд. Станува збор за напаѓачот на ПСВ, Дониел Мален.

Младиот Холанѓанец треба да дојде во клубот како наследник на одличниот Норвежанец.

Борусија исто така се надева дека ќе може да го доведе Марсел Халстенберг од РБ Лајпциг, пренесува германски „Скај Спорт“. Сè уште нема официјална понуда, но Лајпциг е подготвен да го пушти да замине, така што зделката треба лесно да се договори.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!