ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Борјан Пановски нов фудбалер на Охрид

Второлигашот Охрид ја комплетираше дефанзивната линија, доведувајќи го Борјан Пановски. Десниот бек минатата сезона ја помина во Тетекс како позајмен фудбалер од Работнички.

Минатата сезона Охрид заврши на второто место на табелата и играше бараж за влез во Првата лига, но во пенал рулетот немаше среќа против Ренова која обезбеди опстанок.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!