РакометРакомет - Прва лига

Борец стартува со Делчево Вардар, Кичево против Македонија ЃП

Ракометната федерација на Македонија ја извлече групата за плеј-аутот од Првата лига, со што беше комплетиран распоредот на натпревари.

Борец на домашен терен ќе стартува со Делчево Вардар, Риниа М го чека Партизан 2016 Спорт, Кичево 2020 против Македонија ЃП, додека Текстилец во Штип против Преспа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!