ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец со триумф над Беласица

Борец запиша голема победа над струмичка Беласица од 2:1 во меч од 21. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Резултатот беше отворен рано, откако во 4. минута домаќините преку Баша Еди дојдоа до водство од 1:0. Беласица релативно брзо се врати во игра, откако во 17. минута Митевски Зоран погоди за 1:1. Пред крајот на првиот дел од натпреварот во Велес, Борец преку Адили Мурат повторно дојде до водство од 2:1.

Во вториот дел мрежите мируваа, а велешани ја запишаа својата осма сезонска победа.

Во однос на табелата, Борец ја дели петтата позиција со 29 бодови, колку што има и Работнички, додека Беласица останува закована на дното од табелата со 12 бодови.

Целата табелата од ПМФЛ можете да ја погледнете ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!