ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец со бод се враќа од гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров

Велешки Борец ремизираше на гостување кај Македонија Ѓорче Петров играјќи 0:0 во меч од 20. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Иако „лавовите“ важеа за фаворити на натпреварот, Борец дома се враќа со голем од тешкото гостување во Скопје.

Во однос на табелата Борец е седми со 26 освоени бодови, додека Македонија ЃП останува на третото место со 35 освоени бодови. Во следното коло Борец дома ја чека последнопласираната Беласица, додека „лаввите“ ќе гостуваат во Струмица кај Академија Пандев.

Табелата од ПМФЛ погледнете ја ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!