ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец се засили во одбраната со Борха од Пелистер

Екипата на Борец ја засили одбраната откако денес го официјализираше трансферот на колумбискиот фудбалер Борха од Пелистер.

22-годишниот фудбалер фудбалер покрај Пелистер, настапуваше и за Локомотив, Работнички и Македонија Ѓорче Петров.

Горазд Михајлов добива големо засилување затоа што Борха покрај тоа што игра како централен дефанзивец, може да игра и на левата бековска и крилна позиција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!