ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец се засили и со Александар Мишов

Велешки Борец продолжува со засилувањата за пролетната полусезона, откако го официјализираше трансферот на Александар Мишов од Академија Пандев.

22-годишниот Мишов во својата кариера има настапувано за Тиквеш и прволигашот Академија Пандев од Струмица.

Борец за време на подготовките ќе тренира два пати на ден, а формата ќе ја подига во Струга.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!