РакометРакомет - Прва лига

Борец против Делчево-Вардар, Кичево со Македонија ЃП, стартува плеј-аутот од Првата лига

Викендот со натпреварите од 1. коло ќе започне плеј-аутот од Првата ракометна лига.

Колото ќе биде отворено во сабота со натпреварот меѓу Борец и Делчево-Вардар кој ќе стартува во 18:00 часот.

Во недела Текстилец ќе ги одмери силите со Преспа со почеток од 13:00 часот, а два часа подоцна Кичево ќе се соочи со Македонија Ѓорче Петров.

Колото ќе биде затворено во недела со мечот меѓу Риниа М и Партизан, а стартот е закажан за во 19:30 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!