ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец подобар од второлигашот Тетекс на тестот во Велес (ФОТО)

Велешки Борец со 2:0 беше подобар на денешниот контролен натпревар против второлигашот Тетекс кој се одигра на Градскиот стадион во Велес.

Борец – Тетекс, контролен натпревар во Велес

Резултатот беше отворен во 44. минута со погодокот на Стојан Стојчевски за водство на прволигашот од 1:0. Вториот гол падна во 73. минута од мечот кога Лука Трајковски со ефектен гол ги постави конечните 2:0.

Целиот натпревар можете да го погледнете ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!