ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец од следната недела ги започнува подготовките, најавени домашни и странски засилувања

Прволигашот Борец од Велес од следната недела ги започнува подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

„Спремни и подготвени кон нови подвизи во Првата македонска фудбалска лига“, велат од клубот.

Од клубот, исто така, информираа дека струшниот штаб е во завршна фаза на преговори со нови играчи од Македонија, но и од странство, кои ќе внесат свежина и успех во наредната натпреварувачка сезона за клубот од Велес.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!