ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борец демантира: Николоски е тренер на Борец, тој е отсутен поради здравствени проблеми

Откако во јавноста се појавија информации дека Јане Николоски не е повеќе тренер на Борец, клубот од Велес експресно демантираше дека станува збор за неточни информации.

Од велешкиот прволигаш велат дека тренерот Николоски ќе биде отсутен поради здравствени проблеми.

По 15. кола Борец има само две победи, две ремија и 11 порази, со вкупно осум бодови се наоѓа на претпоследното место на табелата, односно во зоната за директно испаѓање во Втора лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!