ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Борче Постолов поставен за координатор на младинската школа на Академија Пандев

Борче Постолов поставен за координатор на младинската школа на Академија Пандев. Иако изминатите месец дена беа динамични со промените во сениорскиот тим, сепак паралелно се работи и на подигање на квалитетот на младинската школа на уште поголемо ниво.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

За таа цел во наредниот период организацијата во младинската школа ќе ја има Борче Постолов, кој во изминатите 10 години со фудбалската школа Академија Постолов-Пандев која е филијала на Академија Пандев во Штип, постигна одлични резултати.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!