ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Бобан Грнчаров е нов член на стручниот штаб на ФК Вардар

Поранешниот капитен на „црвено – црните“, Бобан Грнчаров е нов член на стручниот штаб на ФК Вардар.

Грнчаров како фудбалер на Вардар има преку 100 настапи за првиот тим, а беше член и на генерацијата која што за првпат настапи во групната фаза на Лигата на Европа.

Вардар пролетната полусезона ја стартуваше со реми (0:0) на „Билјанини Извори“ против Охрид со што направи чекор назад кога е во прашање експресниот кам-бек во елитата.

Во следното коло Вардар ќе го пречека тетовски Тетекс во рамки на 20. коло од Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!