ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Бирол Топчиу се врати на тренерското столче во Гостивар

Второлигашот Гостивар за новата сезона од Втората лига – Запад го назначи Бирол Топчиу за нов тренер.

Топчиу е старо-нов тренер на клубот, кој лани беше дел од екипата, имаше успешни резултати, но од приватни причини си замина.

Од Гостивар изразија задоволство што Топчиу повторно ќе го води клубот кој има за цел висок пласман во Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!