ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Биди и ти дел од Малеш – младинска фудбалска школа

Третолигашот Малеш од Берово започна со упис во младинската фудбалска школа за сезона 2021/2022 – „Биди и ти дел од Малеш“.

Фудбалскиот клуб врши упис на млади членови на возраст од 7 до 18 години.

„Што треба да очекуваат новите членови на Малеш и нивните родители ?

Пред се спортски и здрав живот за правилен развој на децата, многу натпреварување, дружба, едукација и градење на вистински вредности.

Децата ќе имаат можност да тренираат со нова опрема добиена од агенцијата за млади и спорт.

Лице за контакт Андреј телефонски број 070-280-972, се вели во соопштението од Малеш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!