ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Без победник и без погодици на дербито во Струмица, како и во Тетово

Градското дерби во Струмица заврши без победник, откако Беласица и Академија Пандев ремизираа без голови на „Благој Истатов“.

Бодовите поделени, а промени на табелата нема ниту кај двете екипи. Беласица останува на последното место со 13 бодови, додека Академија Пандев останува на претпоследното место со 22 бодови.

Шкендија – Ренова

Тетовското дерби меѓу Шкендија и Ренова, исто така заврши со нерешен резултат без голови, односно 0:0.

Што се однесува до табелата, двете екипи ги задржуваат позициите на кои што беа и пред натпреварот. Ренова е на десеттото место со 23 бодови, колку што има и Силекс кој влезе во длабока резултатска криза и се наоѓа на деветтото место. Шкендија со 47 бодови е лидер во Првата лига.

Овие беа последни натпревари од вториот круг, од следниот викенд започнува третиот круг од натпреварувањето.

Целата табелата од ПМФЛ погледнете ја ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!