РакометРакомет - Македонска репрезентација

Без Борко и Манасков, еве со кои играчи ќе игра подмладената Македонија на СП!

Македонија ќе игра на Светското првенство во Египет, откако се откажа Чешка. Нашата репрезентација ќе игра во групата Г со Египет, Шведска и Чиле, а првиот натпревар го играме веќе за два дена против Шведска.

Во Египет патуваме без Борко Ристовски, Гоце Георгиевски и Дејан Манасков.

Список на ракометари:

  • ГОЛМАНИ: Никола Митревски, Мартин Томовски, Никола Даниловски
  • ЛЕВИ КРИЛА: Димитар Димитриоски, Цветан Кузманоски
  • ДЕСНИ КРИЛА: Мартин Поповски, Ненад Костески
  • ЛЕВИ БЕКОВИ: Филип Талески, Марко Мишевски, Дарко Георгиевски, Михајло Младеновиќ
  • СРЕДНИ БЕКОВИ: Филип Кузмановски, Марио Танкоски, Горан Крстевски
  • ДЕСНИ БЕКОВИ: Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Мартин Серафимов
  • КРУЖНИ НАПАЃАЧИ: Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!