ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Бесмир Бојку ја продолжи соработката со Струга Трим Љум

Прволигашот Струга Трим Лум ја продолжи соработката со играчот за врска Бесмир Бојку. 27-годишникот стави потпис на нов двегодишен договор.

Бојку покрај езерото пристигната од Шкендија, а во дресот на Струга одигра 30 натпревари на кои постигна 2 гола и три асистенции.

Стругажани прават тим со кои ќе атакуваат на местата кои водат во Европа како и на шампионската титула, а за таа цел беше ангажиран Бесарт Ибраими, најдобриот стрелец во историјата на македонскиот фудбал.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!