ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беса убедлива на тестот против Тетекс

Денес второлигашот Тетекс го одигра првиот контролен натпревар во рамки на зимските подготовки и истиот го загуби со убедливи 4:1 од второлигашот Беса од Добри Дол.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Шефот на стручниот штаб на „штофаите“ Славчо Георгиевски на средбата испроба некои варијатни и истрча со комбиниран состав.

За Беса двоен стрелец беше Адили, а по еден погодок постигнаа Ф. Реџепи и А. Реџепи, додека пак кај Тетекс стрелец на единствениот погодок беше Ерјон Нуредини кој е на проба во редовите на „штофарите“.

Во среда екипата на Тетекс ќе го одигра вториот пријателски натпревар против прволигашот Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!