Европски ФудбалФудбал

Бенитез ги комплетираше првите засилувања во Евертон: Две крила и голман за 1.750.000 евра

Асмир Беговиќ на прегледите, на прагот на клубот и Демареј Греј и Андрос Таунсенд

Според англиските медиуми, Евертон ги подготвува првите три засилувања за следната сезона. Тимот предводен од Рафа Бенитез од ова лето наскоро треба да стане посилен за искусниот голман Асмир Беговиќ, додека поранешниот играч на Лестер, Демари Греј и поранешниот играч на Кристал Палас, Андрос Таунсенд, се на пат да потпишат за клубот од Ливерпул.

Евертон изненади многумина кога го поставија Рафа Бенитез на позицијата главен тренер наместо Карло Анчелоти (тој се врати во Реал). Долги години, шпанскиот стручњак го водеше лутиот ривал на клубот од „Гудисон Парк“ – тој исто така ја освои Лигата на шампионите со Ливерпул – толку многу се изненадија кога ја прифати понудата на „карамелите“.

Бенитез започна полека со склопувањето на тимот за претстојната сезона, а како што стојат работите за првите три засилувања, клубот ќе мора да издвои само 1.750.000 евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!