ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Беласица во среда на контролка со Слога во Виница

Струмичкиот прволигаш Беласица во среда ќе одигра контролен натпревар со второлигашот Слога на Градскиот стадион во Виница.

За Беласица ова ќе биде претпоследен контролен натпревар, а „генералката“ ќе биде против штипска Брегалница закажана за во сабота во Дојран.

Струмичани пролетната полусезона во ПМФЛ ја отвараат во Тетово каде ќе се соочат со екипата на Ренова.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!