ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица утре на тест против Каменица Саса, контролка и против Силекс

Беласица утре ќе одигра контролен натпревар против Каменица Саса на Градскиот стадион во Македонска Каменица со почеток од 17:30 часот. Струмичани веќе договорија уште еден тест кој треба да биде одигран во среда против Силекс во Кратово.

Беласица важи за прв фаворит која заедно со Победа ќе атакува за врвот во Втората лига – Исток и со тоа експресно враќање во елитата.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!