ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица се засили со Делевски и Митрев

Второлигашот Беласица денес ги промовираше двете нови засилувања за новата сезона од Втората лига – Исток. Христијан Делевски и Стефан Митрев денес позираа во дресот на Беласица.

Христијан Делевски кој игра на позиција централен дефанзивец и Стефан Митрев кој игра на позиција голман, се новите аквизиции на „плаво-белите“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!