ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица ремизираше на тестот со Каменица Саса

Струмичка Беласица вчера одигра контролен натпревар во Македонска Каменица против екипата на Каменица Саса кој заврши без победник со по еден гол во мрежа, односно 1:1.

Струмичките фудбалери при резултат од 0:1 пропуштија многу нереализирани шанси, а најголемата беше нереализиран пенал.

Следен тест за Беласица ќе биде во среда против Силекс во Кратово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!