ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Беласица ремизираше без голови со третолигашот Њу Старс

Струмичка Беласица одигра реми без голови против третолигашот Њу Старс од Скопје во рамки на третиот контролен натпревар.

Избраниците на Ѓоре Јовановски на првиот контролен натпревар загубија од Тиквеш со 2:3 во Струмица, а на втората контролка беа подобри од второлигашот Плачковица со 3:0, натпревар кој исто така беше одигра во Струмица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!