ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица претстави уште три нови засилувања

Беласица претстави нови три засилувања за новата сезона од Втората лига – Исток. Во струмичкиот второлигаш вчера пристигнаа Александар Коцев, Велин Илиев и Васко Глигоров кои во пакет доаѓаат од редовите на прволигашот Академија Пнадев.

Беласица во новата сезона влегува со единствена цел – експресно враќање во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!