ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица одигра нерешено на контролката со Вардар

Беласица ремизираше на последниот контролен натпревар со Вардар играјќи 0:0.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

Со ова струмичани ги завршуваат контролни натпревари во рамки на зимските подготовки и максимално подготовено ќе ги чекаат предизвиците од Втората лига – Исток.

Вардар во пролетната полусезона од Втора лига – Запад ќе се бори за експресен кам-бек во елитата, а со иста цел влегува и Беласица во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!