ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица го врати Филип Михаилов

Второлигашот Беласица се засили со повратникот Филип Михаилов. 23-годишниот струмичанец во Беласица доаѓа од редовите на прволигашот Академија Пандев, а во својата кариера има настапувано и за Осогово и Хоризонт Турново.

Беласица во воведните две кола од новата сезона на Втората лига – Исток забележа една победа и едно реми и собра 4 бодови.

За време на репрезентативната пауза Беласица ќе одигра контролен натпревар со Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!