ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Беласица денес на контролка против Каменица Саса

Второлигашите Беласица и Каменица Саса денес на Стадионот „Благој Истатов“ во Струмица ќе одиграат пријателски натпревар, во рамки на летните подготовки за новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига.

За струмичани денешниот контролен натпревар ќе биде втор, откако на првиот беа убедливи против Кожуф со високи 1:4.

Натпреварот ќе започне во 17:30 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!