Европски ФудбалФудбал

Бејл по завршувањето на договорот со Реал заминува во пензија, но ќе игра и на СП 2022

Герет Бејл има уште едногодишен договор со Реал Мадрид и планира истиот да го испочитува со тоа што ќе игра за „кралскиот клуб“.

Бејл за 10 дена ќе наполни 32 години, а последните месеци се повеќе се зборуваше за неговото пензионирање.

„Мирор“ тврди дека на крајот од сезоната пред нас, Бејл ќе ја заврши клупската кариера, но и дека ќе игра за Велс на Светското првенство во Катар, кое започнува во ноември 2022 година.

Велшанецот во моментов е на одмор откако Велс беше елиминиран во осминафиналето на Европското првенство од Данска.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!