ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Бегалиноски на центарот во Струга, Ралевски ќе им суди на Кравари и Црно Буки

Познати судиите за 1. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Во Струга дуелот меѓу Караорман и Демир Хисар ќе го суди Менде Бегалиноски од Битола, додека пак дуелот меѓу Кравари и Црно Буки го доби Благојче Ралевски од Битола.

Делегирани судии 1. коло ТМФЛ-Југозапад:

Стрела Спорт – Октиси Спорт, Енис Зекмановски (Ресен)
Белица – Преспа, Александар Крстевски (Битола)
Караорман – Демир Хисар, Менде Бегалиноски (Битола)
Лирија – Влазними, Љупчо Бодановски (Битола)
Победа Ивањевци – Македонија Враништа, Димитар Левески (Охрид)
Кравари – Црно Буки, Благојче Ралевски (Битола)

Сите натпревари стартуваат во 15:00 часот, а најавата на 1. коло можете да ја прочитате овде.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!