ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Бартон патува во Радовиш, Иванов го доби дербито меѓу Победа и Слога

Делегирани судиите за 13. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Јосип Бартон ќе суди во Радовиш каде ќе се соочат Детонит и Каменица Саса, додека големото дерби за врвот во Прилеп меѓу Победа и Слога го доби Игор Иванов.

Делегирани судии 13. коло ВМФЛ – Исток:

Кит Го – Братство, Пларент Салихи (Тетово)
Беласица – Кожуф, Марјан Стојановски (Кичево)
Детонит – Каменица Саса, Јосип Бартон (Скопје)
Победа – Слога, Игор Иванов (Велес)
Локомотива – Осогово, Дарко Стојчевски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!