ОстанатоФудбалФутсал

Бартон и Младеновски го добија градското дерби во Штип, Ицковски и Шоповски во Битола

Делегирани судиите за 8. коло од Втората футсал лига на Македонија. Правдата на градското дерви во Штип меѓу Астибо и Мал Ајакс ќе ја делат Јосип Бартон и Дејан Младеновски.

Делегирани судии 8. коло Втора футсал лига:

Клими – Кардшлк, Роберт Црвенов (Велес) и Љупчо Клинкаров (Граско)
Црешево Топче – Велешта, Иле Мишески (Прилеп) и Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
СФК Проект – Овче Поле, Александар Ајдаров (Велес) и Давор Дишлиевски (Кавадарци)
Кеги Моби – Форца, Марјан Младеновски (Скопје) и Кирил Смоквоски (Прилеп)
Астибо – Мал Ајакс, Јосип Бартон (Скопје) и Дејан Младеновски (Скопје)
Конзули – СЕЕ Университи, Филип Ицковски (Скопје) и Славче Шоповски (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!