ОстанатоФудбалФутсал

Бартон и Манчев го добија дуелот во Свети Николе, Ицковски и Шоповски во Штип

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од последното коло во Втората футсал лига на Македонија.

Делегирани судии 9. коло Втора футсал лига:

СЕЕ Университи – Клими, Роберт Црвенов (Велес) и Љупчо Клинкаров (Градско)
Мај Ајакс – Конзули, Александар Ајдаров (Велес) и Кирил Манчев (Валандово)
Форца – Астибо, Доне Ристовски (Гевгелија) и Илија Гонев (Неготино)
Овче Поле – Кеги Моби, Јосип Бартон (Скопје) и Кирил Манчев (Валандово)
Велешта – СФК Проект, (нема да се одигра Велешта е дисквалификувана)
Кардшлк – Црешево Топче, Филип Ицковски (Скопје) и Славче Шоповски (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!