ФудбалФутсал

Бартон и Ицев го добија големото дерби меѓу Арбен Бајрами и Проект, Костенчев и Исмаили ќе им судат на Велес и Јувентус Серава

Делегирани судиите за 14. коло од Првата футсал лига на Македонија. Дербито на колото меѓу Арбен Бајрами и Проект кое ќе се игра во „Јане Сандански“ ќе го судат искусните Јосип Бартон и Тоше Ицев. Никола Костенчев и Музафер Исмаили добија задача да ја делат правдата на мечот меѓу Велес и Јувентус Серава.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

Делегирани судии 14. коло Прва футсал лига:

Велес – Јувентус Серава, Никола Костенчев (Скопје) и Музафер Исмаили (Боговиње)
Шкендија – Црна Река, Марјан Младеновски (Скопје) и Доне Ристовски (Гевгелија)
Карадаку – Железарец, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Филип Ицковски (Скопје)
Арбен Бајрами – Проект, Јосип Бартон (Скопје) и Тоше Ицев (Кавадарци)
Шкупи – Енхалон, Игор Иванов (Велес) и Дејан Младеновски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!